ЦВК звернулась до Міністерства юстиції України з проханням роз'яснити статус місцевих організацій партій

2020-07-29, 15:30
  0     0


Центральна виборча комісія звернулась до Міністерства юстиції України з проханням роз’яснити статус місцевих організацій політичних партій під час місцевих виборів.

Про це повідомила пресслужба ЦВК.

«Комісія просить невідкладно надати роз’яснення стосовно статусу місцевих організацій політичних партій, зареєстрованих до дня набрання чинності розпорядженнями Кабінету Міністрів України про визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад областей від 12 червня 2020 року і Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів». Зокрема, чи поширюють свою діяльність такі місцеві організації політичних партій на новоутворені адміністративно-територіальні одиниці та чи наділені такі організації політичних партій правосуб?єктністю. Разом з тим, ЦВК звернулась до Мін?юсту з проханням невідкладно надати відомості про зареєстровані в установленому законом порядку місцеві організації політичних партій, повноваження яких поширюються на відповідні адміністративно-територіальні одиниці, визначені відповідно до вище згаданих розпоряджень Кабміну і постанови Верховної Ради України, та невідкладно інформувати про зміни до відомостей про політичні партії, їх структурні утворення», - значиться у повідомленні.

Зазначене звернення стало наслідком низки питань, які виникли у процесі підготовки до місцевих виборів в умовах зміненого адміністративно-територіального устрою. Особливо актуальним в цьому аспекті є питання, чи можуть місцеві організації політичних партій, які були зареєстровані у вже ліквідованих районах, здійснювати будь-які повноваження щодо участі у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року (зокрема, щодо внесення кандидатур до складу виборчих комісій, висування кандидатів, тощо).

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0