В краєзнавчому музеї запрацювала виставка муляжів їстівних та отруйних грибів

2020-07-31, 16:50
  0     0


З 30 липня в Житомирському обласному краєзнавчому музеї запрацювала виставка муляжів їстівних та отруйних грибів. На виставці представили близько пів сотні експонатів. Оглянути їх можна буде упродовж двох місяців.

Наукова співробітниця музею Людмила Журавська гриби досліджує майже пів століття. Кращі антибіотики, каже, зробили саме з грибів, а от з галюциногенними грибами експериментувати не рекомендує:

"У нас галюциногенні гриби, окрім червоного мухомора, заборонені законом. Зараз в Америці ведуться дослідження, щоб почати вивчати ці гриби з подальшим їх використанням у медицині. Але у нас їх не знають, не вивчають. Я не раджу нікому випробовувати самому, тому що є види, які корисні, а є такі, що призводять до слабоумства".

На виставці також представлений муляж гриба, який у природі досягає ваги до 20 кілограмів:

"Це гриб-дощовик гігантський, – розповідає науковий співробітник музею Петро Печенюк. – Це один з найбільших наших грибів, який зростає на великих просторах, на луках. Він любить, щоб була достатня кількість вологи і дивує своїми розмірами, а виглядає як біле каміння. Це гриб їстівний у свіжому вигляді. Його можна нарізати скибочками і підсмажити як відбивну. А ось ще один гриб – він живе на березі. Люди його плутають з іншим утвором на березі – капом. Чага – це гриб, який росте на березі, ним лікуються. Кап – це не нарост, а частина берези".

Тетяна Куткова, яка прийшла на відкриття виставки, каже, що експозиція для неї дуже пізнавальна, і шкодує, що зараз мало людей цікавляться грибами.

Додамо, що виставка грибів працюватиме два місяці – до 30 вересня включно.


Джерело Суспільне


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0