НСЗУ повідомила, що входить до безкоштовних послуг, які надаються в стаціонарах лікарень

2020-08-04, 16:20
  0     0


На сьогодні НСЗУ уклала контракти з 1084 закладами охорони здоров’я, які надають медичну допомогу в стаціонарах. Які послуги входять до безоплатного пакета, що надається в стаціонарі медзакладу, 3 серпня пресслужба НСЗУ опублікувала  на своїй сторінці у фейсбук.

«На сьогодні НСЗУ законтрактувала 1084 заклади на надання медичної допомоги пацієнтам в стаціонарних умовах. З них: 1049 закладів – без проведення хірургічних операцій; 843 заклади – на здійснення хірургічних операцій в стаціонарних умовах. За надання стаціонарної допомоги пацієнтам в квітні-липні цими закладами НСЗУ вже виплатила їм 10 млрд грн», - значиться у повідомленні.

В безоплатний пакет з надання медичної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

  • інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;

  • надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізацію порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров’я пацієнтів;

  • забезпечення знеболення та медикаментозної терапії;

  • проведення хірургічних операцій з забезпеченням анестезії та післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення і подальша медикаментозна терапія;

  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;

  • медична реабілітація в гострому періоді;

  • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;

  • харчування в стаціонарних умовах.

Також, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі.

Для отримання цієї допомоги безоплатно пацієнт має звернутись з направленням лікаря до самостійно обраного медзакладу, який уклав договір з НСЗУ на надання потрібних пацієнту послуг. В разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103, яка доставить його до медзакладу.

«На сьогодні понад 36 тисяч пацієнтів були госпіталізовані, у 77% випадків - це була планова госпіталізація, 23% - ургентна. В 2021 році НСЗУ пропонує збільшити базову ставку для оплати стаціонарної допомоги в 2,9 раза. Це один з ключових тарифів програми медичних гарантій. Цього року базова ставка складає 4,5 тис.грн, наступного - ми пропонуємо її підняти до 13 тис. грн. До цієї базової ставки, так як і в 2020 році, будуть застосовуватися підвищуючі та понижуючі корегувальні коефіцієнти, які відображатимуть складність лікування», - зазначили в НСЗУ.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0