Музей космонавтики продемонструє експонати, куплені за кошти благодійників

2018-01-23, 15:46
  0     0

Житомирський музей космонавтики відзвітував про закінчення збору коштів на колекцію раритетних значків, поштових листівок та марок на космічну тематику. Завдяки небайдужим, музей зміг викупити у приватних колекціонерів величезну колекцію рідкісних експонатів. Голова Асоціації музеїв космонавтики Михайло Псюк каже: дуже багато людей з усієї України відгукнулись, та це дало можливість закупити навіть більше унікальних речей для експозиції.

«Вже можна розказувати про щасливе закінчення історії. А ще й напрочуд вдале закінчення історії. Кошти зібрали. Зібрали навіть на 40% більше, ніж ми просили у доброчинців, у житомирян, в українців, у всіх небайдужих. Ми закупили колекцію значків, ми закупили марки, конверти, які ми дуже хотіли, щоб потрапили до музею. І ось ми на день народження Сергія Павловича Корольова, 12 січня, відкрили першу виставку з новими надходженнями. Плануємо в подальшому показати усе, що ми закупили», - каже голова Асоціації музеїв космонавтики України і заступник директора Житомирського музею космонавтики з розвитку Михайло Псюк.


Всього у колекцію зібрано близько двох тисяч експонатів. Згідно з оцінкою експертів, на детальний опис історії усіх експонатів, якими поповнена колекція Житомирського музею космонавтики, може піти до півроку. Однак, у музеї підкреслюють, розширену експозицію можна буде переглядати навіть під час роботи науковців.

«Всі експонати цінні. Напрочуд цінні. Бо це зріз космічної епохи радянської. По суті від початку космічної ери. Усі експонати з приватних колекцій. Я знаю історії, як вони потрапляли до колекціонерів. Я знаю, що є експонати, які дарували особисто космонавти. І ми намагаємось усе це відслідковувати і описувати. Є достатньо рідкісні експонати, які навіть наші наукові співробітники дуже рідко зустрічали взагалі в обігові. Є такі і марки, і значки», - відзначає Михайло Псюк.

Житомирський музей космонавтики запрошує усіх охочих побачити майже дві тисячі раритетних значків, поштових листівок та марок з космічною тематикою, що вже надійшли в музей, в середу 24 січня о 13:00.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0