Батьки українських студентів можуть повернути гроші за навчання на контракті

2017-08-23, 07:44
  0     0


В Україні можна повернути гроші за сплату навчання, якщо дитина вступила до вишу на контракт.

Про це заявив адвокат Лаврентій Царук, інформує ТСН.

"Це називається податкова знижка, це право передбачено у статті 166 Податкового кодексу України. Кожен із нас отримує зарплату, і четверта частина цієї платні сплачується на підприємстві, де ми працюємо (йдеться про будь-яку форму власності), як податок до бюджету. Саме ці гроші можна повернути протягом наступного року, якщо вони були витрачені на власне навчання або своєї дитини, або дружини, або батька. Якщо зарплата 5000 грн, то за рік набігає податку 13000 грн. Якщо працює двоє батьків, то цифра збільшується удвічі", - розповів юрист.

За його словами, держава робить компенсації за попередній рік, тож протягом року потрібно здійснювати платежі за навчання і збирати квитанції.

"Робиться податкова інспекція – треба прийти протягом наступного року з квитанціями до податкової, зараз вони створили сервісні центри, за місцем свого проживання, принести платіжку, що ти заплатив гроші за навчання, і тобі протягом півтора місяця повернуть гроші", - пояснив він.

Водночас Царук наголосив, що повернути гроші можна лише за витрати, зроблені попереднього року, а на наступні роки це право не переноситься.

"І тут є важлива хитрість. Навчальний рік складається з чотирьох семестрів: два семестри в одному році і два – в іншому. Платити можна за весь рік, а можна попросити платити посеместрово. І це буде краще, тому що якщо заплатиш за весь рік, то повернуть лише половину, а інша половина згорить. Бо повертаються тільки витрати, які зробив попереднього року", - додав Царук.

Він також зазначив, як компенсацією можна повністю перекрити всі витрати на навчання.

"Є інші хитрощі – треба контракт з начальним закладом укласти таким чином, щоб половину сплачував батько, а іншу – мати. Якщо студент навчається, наприклад, на другому курсі, виші йдуть назустріч, треба прийти до деканату і попросити переписати контракт, щоб платником були батьки", - запевнив він.

Окремо Царук назвав список документів, які потрібно мати для оформлення компенсації: свідоцтво про народження дитини (щоб довести державі, чия це дитина), паспорт, ідентифікаційний код батьків та дитини, договір про навчання, платіжки за навчання, довідка про доходи (що з зарплати дійсно відраховувалися податки) та довідка з банку про картковий рахунок (куди повинні повернути гроші).

"Ці документи потрібно подати до сервісного центру податкової інспекції, де необхідно буде заповнити декларацію, і чекати на повернення грошей", - резюмував юрист.

За матеріалами  УКРІНФОРМ


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0