Житомирський лікар розповів, як будуть обслуговуватись люди, що не укладуть угоди з сімейними лікарями

2018-02-23, 11:41
  0     0

За повідомленням Житомир.info з посланням на в.о. головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Житомирської міської ради Івана Дідика, пацієнти, які до кінця поточного року самі не оберуть собі сімейного лікаря та не укладуть з ним угоду, будуть обслуговуватись за наразі діючим територіальним принципом.

«Автоматично угоду за людину ніхто не укладатиме. Угода укладається тільки в разі бажання людини і заповнення нею декларації та реєстрації цієї декларації в eHealth (реформа МОЗ в Україні – ред.). Якщо угода між пацієнтом і лікарем не укладена, він звертається до лікаря згідно з територіальним принципом, який є на даний момент. В плані доступності медичної допомоги для людини нічого не міняється, лікарем буде надаватися їй медична допомога», - зазначив Іван Дідик.

Стосовно оплати сімейному лікарю за кожного пацієнта, Іван Дідик повідомив:

«Держава гарантує пакет послуг первинної медичної допомоги з розрахунку 375 гривень на одного пацієнта, і відповідно укладення декларації та перехід на фінансування Національною службою здоров’я лікувального закладу дасть можливість лікарю отримати заробітну плату більшу, ніж зараз. Однак система eHealth буде чітко регламентувати 2 тисячі пацієнтів на одного сімейного лікаря. Тобто, 2001-у декларацію вона буде блокувати, і укласти її буде неможливо».

Іван Дідик також розповів, що реформування вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги (вузькими спеціалістами) буде поступовим й продовжиться у 2019 та 2020-му роках.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0