Нове керівництво Бердичівського району всупереч волі громади почало масово закривати… сільські школи

2017-08-25, 13:33
  0     0


Усі знають, що набагато важче збудувати, ніж просто зруйнувати, і кожна людина, у якої є совість та доброта в серці намагається зробити щось корисне, залишити щось після себе громаді. Споконвіку в Україні цінують саме тих, хто працює та створює, однак, на жаль, нова влада Бердичівського району взяла курс на знищення, оптимізацію, ліквідацію та закриття.

Питання щодо доцільності функціонування деяких загальноосвітніх навчальних закладів вже давно підіймається в стінах Бердичівської райдержадміністрації, однак завдяки голові Бердичівської районної ради Максиму Самчику та активній позиції деяких депутатів районної ради (у тому числі – фракції ВО «Батьківщина») адепти БПП не могли здійснити свої задуми щодо ліквідації окремих шкіл району.

Тепер же, коли у Бердичівській районній раді пройшов сумнівний, з точки зору законності, переворот, завдяки якому у крісло голови Бердичівської районної ради сіла помічниця народного депутата України, колишнього регіонала, а нині – вірного члена Блоку Петра Порошенка Олександра Ревеги Софія Томашевська, ніщо не заважає розправитися над деякими школами району, утримання яких, на думку можновладців, недоцільне. Тим паче, що голова Бердичівської районної ради Едуард Томашевський теж є депутатом районної ради саме від Блоку Петра Порошенка.

Сьогодні нам вже відомо про три загальноосвітні школи, які планують реорганізувати шляхом приєднання до опорних навчальних закладів. Це Андріяшівська, Гальчинська та Гардишівська загальноосвітні школи. До журналістів звернулися жителі села Гальчин Бердичівського району, які зібрали близько 260 підписів проти закриття школи у їх рідному селі. Люди обурені: кажуть, що вони за власні кошти зробили у школі ремонт, а тепер, за кілька днів до 1 вересня, їм повідомляють, що у школі будуть займатися тільки діти 1-4 класів, усі інші переводяться до Гришковецької гімназії за 10 кілометрів від села.

Чому ніхто не попередив громаду завчасно, чому взагалі ніхто навіть не спитав, чого хочуть люди? Як колись за радянських часів селян силою заганяли у колгоспи, так і зараз нинішня влада чинить з людьми, забуваючи, що головним носієм влади в Україні є народ, а не маріонетки нардепа, що поспішають виконати вказівки партії та знищити українське село. Жителі Гальчина добре розуміють, що якщо зараз в їх школі залишаться лише учні початкових класів, то школа просто не витягне, адже з тридцяти учнів буде навчатися у стінах закладу менше половини.

Ще міський голова Бердичева Василь Мазур, виступаючи перед членами виконавчого комітету заявляв, що не можна допустити закриття шкіл, бо якщо зараз їх закрити, то потім відкрити буде неможливо, так як більшість шкіл у місті не відповідають сучасним вимогам до загальноосвітніх навчальних закладів. Тобто, якщо школа у Гальчині закриється – місцевим жителям доведеться забути про її існування. Ситуація критична тим, що село почало перебудовувати Будинок побуту під початкову школу, однак забракло грошей. Людям обіцяли, що коли їх школу зроблять філією Гришковецької гімназії, то буде відповідне фінансування на завершення робіт. Але обдурили: жодної копійки вони так і не отримали.

Не секрет, що саме у Гришковецьку гімназію постійно вкладає кошти народний депутат Олександр Ревега, ігноруючи інші школи по селах. Судячи з усього, нинішня влада взяла свідомий курс на знищення українського села. Спочатку позакривають школи, потім розпродадуть землю – то що ж лишиться простому селянину? Люди обурені таким свавіллям та беззаконням влади у Бердичівському районі, і заявляють, що не дадуть закрити школу. Між тим розгляд питання стосовно подальшої долі трьох шкіл району буде розглядатися на сесії Бердичівської районної ради у вівторок, 29 серпня. Пропонуємо вашій увазі лист, який написали до нас у редакцію жителі села Гальчин Бердичівського району:

Шановна редакція!
До вас звертаються жителі села Гальчин , а саме батьки дітей, що навчаються в нашій Гальчинській школі. Спливають останні дні літа, ось-ось першовересень, а ми, батьки, дізнаємось від працівників школи, що нашим дітям потрібно шукати іншу школу, бо нашу закривають, чи «реорганізують» в початкову. Ми в стресі. Як це так? Ціле літо і діти і ми, батьки, і вчителі працювали, приводили школу в порядок, білили, красили, витратили тисячі і тут нам як грім серед ясного неба, що все марно.
Ми бачимо і знаємо, що робиться в усій нашій державі, яка неправда, але щоб нас, батьків, за ціле літо навіть не повідомити, не зібрати, не вислухати і визначити всліпу долю наших дітей – це вже через край.
Ми, батьки, і всі жителі села виступаємо проти закриття і реорганізації нашої школи. Не чіпайте її. Так, наша школа старенька і маленька, і діток в ній небагато. Проте для наших дітей вона є другим домом, осередком доброти, людяності, порядності. Для навчання і виховання в ній є все необхідне: і комп’ютерний клас, великий плазмовий телевізор, музичний центр, прекрасні вчителі. Щодня дітей годують безкоштовними повноцінними обідами віруючі.
І коли кажуть, що наша школа використовує дуже багато коштів, то, зважаючи на наше пічне опалення, ми теж можемо це заперечити. Є школи, де на кожного учня витрачається багато більше державних коштів і їх не закривають.
Ще напровесні ввів нас в оману відділ освіти з філіями та опорними школами. Нас зробили філією Гришковецької гімназії. Пообіцяли з отриманих мільйонів і нам щось виділити на реконструкцію і перебудову Будинку побуту під початкову школу. Крім старих комп’ютерів і старих стільців більше нам із опорної школи не дісталось нічого.
Шановні редакціє! Допоможіть нам відстояти право нашим дітям ходити в рідну Гальчинську школу.
Жителі села Гальчин.

Денис ЗАРЕМСЬКИЙ

За матеріалами    Бердичів BIZ


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0