Очисні споруди на околиці міста не будуть добудовувати

2017-08-29, 16:00
  0     0

Добудовувати на околиці Житомира очисні споруди недоцільно, а велику земельну ділянку краще використати  для того, щоб залучити інвестора.

Про це під час брифінгу повідомив мер Сергій Сухомлин після позачергової сесії міськради 29 серпня.

«У нас питання щодо земельних ділянок особливо під великі виробництва стоїть досить гостро, в Житомирі не так багато вільної землі, навколо Житомира земля давним-давно вже фактично розпайовані і зараз якраз директор комунального підприємства (« Центр інвестицій ») докладає зусиль, щоб знайти вільні ділянки, щоб можна було залучити інвестора», - повідомив Сухомлин.

Також він пояснив, чому продовжувати будівництво очисних споруд, які планувалися на цій ділянці ще в 90-і роки, безперспективно.

«Кілька тижнів тому оголошений тендер Світового банку по будівництву нових очисних. Працювали європейські консультанти, були враховані перспективи розвитку Житомира і цим тендером будуть побудовані абсолютно нові очисні споруди. Зараз є два майданчики очисних споруд, а будуть побудовані одні, які будуть закривати всю необхідну потребу міста Житомира. Другі очисні переводяться в резерв: або будуть використовуватися як резервні або як додаткові в разі збільшення потреби з очищення стічних вод - при збільшенні чисельності населення або розвиток промисловості. Ці очисні свого часу фінансувалися з державного бюджету, на 90% зараз знос цих споруд і за цією технологією вже немає сенсу вкладати гроші. Фактично ми цим рішенням (сесії) очищаємо цю площадку і готуємо її під інвестора. Ми повинні цю ділянку продати з аукціону. Мінімальна оцінка буде близько 40 мільйонів гривень», - зазначив мер Житомира.

Сергій Сухомлин також заявив, що фактично на даній земельній ділянці немає очисних споруд.

«За ці роки там місцеве населення та інші риють пісок, утворилися великі котловани, які фактично заповнені відходами м'ясокомбінатів. Це все перетворилося в скотомогильники. І екологічна ситуація по цій ділянці не дуже хороша, і фактично там нічого будувати, нічого розвивати», - уточнив Сергій Сухомлин.

21 серпня на сайті міськради з'явилося кілька проектів рішень, які стосувалися земельних ділянок для КП «Центр інвестицій». 29 серпня на сесії міськради депутати проголосували за передачу цьому комунальному підприємству 24,6 га землі на території Станишівська сільради, які раніше належали КП «Житомирбудзамовник». Депутати також своїм рішенням змінили цільове призначення цієї земельної ділянки і надалі вона  може використовуватися для розміщення промислових підприємств.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0