За січень борг держбюджету перед "ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТОМ" зріс в 1,5 рази

2018-03-19, 19:01
  0     0

Станом на 1 лютого 2018 року державний бюджет не профінансував 803 млн грн по пільгах та субсидіях на газ, яку поставив своїм клієнтам ТОВ "ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ". Тільки за січень цей борг зріс на 278 млн грн.

Своєчасні бюджетні розрахунки за газ, спожитий отримувачами держаної допомоги, є ключовим фактором для  господарської діяльності компанії

Через бюджетні борги по пільгах та субсидіях "ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ" не в змозі розрахуватися із НАК "Нафтогаз України" за придбаний в 2017 році, а також в січні 2018 року газ на суму 952 млн грн. Неплатежі клієнтів за газ призвели також до заборгованості компанії перед ПАТ "Житомиргаз" –на майже 24 млн грн, а також ПАТ  "Укртрансгаз"  –  на 15 млн грн.

На сьогоднішній день більша частина клієнтів компанії отримують субсидії або пільги – а це 64% домогосподарств області. Тому своєчасні бюджетні розрахунки за газ, спожитий отримувачами держаної допомоги, є ключовим фактором для  господарської діяльності компанії, адже від цього залежать її розрахунки з усіма учасниками газового ринку.

«Ситуація із  несвоєчасним розрахунком держбюджету за пільги та субсидії зберігається вже протягом трьох років з тенденцією до збільшення. На початок 2016 року сума заборгованості склала 324 млн,грн., 2017-го - 761 млн.грн., на 1 лютого. -  803 млн.грн. - зауважив директор «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» В’ячеслав Тарасов.

Через заборгованість з розрахунками компанії-кредитори в свою чергу можуть задіяти відповідні важелі - знизити тиск газу в мережах, що може негативно вплинути на якість газопостачання регіону та  нарахувати багатомільйонні штрафні санкції.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0