Виконавча служба повинна повернути «Житомиртеплокомуненерго» майже 300 тисяч євро ЄБРР

2018-03-20, 17:17
  0     0

За повідомленням Житомир.info з посиланням на мера Житомира Сергія Сухомлина, суд зобов’язав відділ примусового виконання рішень департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України повернути на рахунок КП «Житомиртеплокомуненерго» майже 300 тисяч євро, що були стягнуті за позовом НАК «Нафтогаз України».


«Житомиртеплокомуненерго» тиждень тому виграло апеляційний суд, ще день-два і рішення набере  чинності. В минулому році в нас було списання коштів Європейського банку реконструкції та розвитку з рахунків теплокомуненерго. Ми казали, що це незаконна операція з боку виконавчої служби і рішення суду – на користь «Житомиртеплокомуненерго». Виконавча служба повинна нам повернути на рахунок теплокомуненерго 293 тисячі євро», - зазначив Сергій Сухомлин.

Мова йде про судову тяганину «Нафтогазу» та «Житомиртеплокомуненрго», яка продовжується ще з 2013 року. Тоді НАК «Нафтогаз України» позивалася до «Житомиртеплокомуненерго» та вимагав стягнути з комунального підприємства 36 мільйонів 77 тисяч гривень заборгованості за поставлений природний газ за договором 2011 року. З даної суми 30 млн 174 тис. грн – основний борг, 2 млн 493 тис. грн – пеня, 2 млн 386 тис. грн – штраф та ще 1 млн 23 тис. грн – 3% річних.

В січні 2014 року Господарським судом Житомирської області частково був задоволений позов, зменшивши розмір пені та штрафу, і стягнув з «Житомиртеплокомуненерго» близько 28,6 мільйона гривень, ще 3 млн 560 тис. грн відповідач сплатив 23 грудня 2013 року.

Скріншот рішення Господарського суду Житомирської області від 20 січня 2014 року

Виконуючи рішення суду, відділ примусового виконання рішень департаменту Державної виконавчої служби стягнув з рахунку КП «Житомиртеплокомуненерго» 292 тисячі 130 євро. Комунальне підприємство тоді поскаржилося на дії виконавчої служби, через те, що кошти були зняті з рахунку зі спеціальним режимом використання. На ньому були кредитні кошти, надані Європейським банком реконструкції та розвитку для фінансування проекту по удосконаленню теплової мережі та гарячого водопостачання Житомира.

Скріншот ухвали Господарського суду Житомирської області від 29 січня 2018 року

29 січня поточного року Господарський суд Житомирської області скаргу «Житомиртеплокомуненерго» задовольнив, визнав дії державного виконавця, який стягнув гроші, неправомірними та зобов’язав ДВС повернути на рахунок підприємства 292 тисячі 130 євро. Державна виконавча служба з таким рішенням не погодилась та подала скаргу. Рівненський апеляційний господарський суд 3 березня залишив апеляційну скаргу без руху.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0