На Житомирщині почала діяти заборона на вилов риби та раків

2018-04-03, 09:41
  0     0

За повідомленням прес-служби Держрибагенства України, з 1 квітня у Житомирській та в інших областях розпочався нерестовий період у риб.

«З 1 квітня 2018 року в 21 області України розпочалась нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Йдеться про Вінницьку, Волинську, Донецьку, Дніпропетровську, Житомирську, Івано-Франківську, Запорізьку, Луганську, Львівську, Миколаївську, Кіровоградську, Київську, Полтавську, Тернопільську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Сумську, Рівненську, Чернівецьку, Черкаську області та місто Київ. В Чернігівській області заборона розпочнеться з 6 квітня. В Миколаївській області – 5 квітня. У Закарпатській області вона стартувала ще 31 березня. Терміни заборони відрізняються залежно від областей та водойм», - повідомляє прес-служба.


Держрибагентство також інформує: відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначенні у наказах). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання.

Також, у відповідності до Правил промислового рибальства, у рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест.

Також з 1 квітня у 15 областях встановлена заборона на вилов раків. Зокрема, мова йде про: Вінницьку, Донецьку, Київську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Харківську, Рівненську, Луганську, Хмельницьку, Миколаївську, Житомирську, Черкаську, Дніпропетровську, Чернігівську області. На Запоріжжі – з 10 квітня. У Івано-Франківській області нерест раків почався ще 20 жовтня минулого року та буде продовжуватись триватиме до 10 червня цього року. Інформація стосовно решти областей з’явиться пізніше.

Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов підкреслив, що заборонено продаж риби, ікри та водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документів, які підтверджують законність їх придбання. Риба з любительського лову, в тому числі, та в нерестовий період використовується тільки для особистого споживання, не для продажу.

За порушення правил рибальства будуть накладати штрафи та притягувати до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства складає від 34 до 170 грн, за грубе порушення правил рибальства – від 340 до 680 грн. Наразі, у ВР знаходиться законопроект щодо підвищення відповідальності за порушення правил рибальства. Він передбачає підвищення мінімального штрафу до 1700 грн, крім відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування водних біоресурсів відповідно до постанови КМУ №1209.

Розповісти про порушення або одержати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої» лінії Держрибагентства: 0-800-50-52-50.Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0