У Житомирі Уповноважений президента з прав дитини відвідав дівчину, що народилась з рідкісною патологією

2018-04-16, 09:51
  0     0

13 квітня Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба відвідав двомісячну дівчинку, що народилася з рідкісною патологією та якій необхідно лікування за кордоном.

Про це Микола Кулеба повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні відвідав Єву Л. у Житомирському обласному перинатальному центрі. Вона народилася 2 місяці тому з надзвичайно рідкісною генетичною патологією - синдромом «сливового живота». Цю патологію ще називають синдром Ігла-Барета. У народжених з таким синдромом дітей відсутні м’язи передньої черевної стінки, наявні певні проблеми з сечовивідними шляхами, крипторхізм, може розвиватися ниркова недостатність. У світі зафіксовано та описано тільки 400 таких випадків! Мама відмовилася від Єви відразу після її народження. 19-річна дівчина живе у віддаленій сільській місцевості разом зі своєю матір’ю. Але, оскільки дівчина має особливості ментального розвитку та групу по інвалідності, забезпечити догляд, якого потребує Єва, вона не здатна. Не виявила бажання турбуватися про онуку і бабуся дівчинки. Так Єва отримала статус дитини-сироти, і залишилася у пологовому будинку», - зазначає Уповноважений президента з прав дитини.


Протягом біля 1 місяця дівчинка знаходилась у відділенні інтенсивної терапії під пильним наглядом лікарів. Після того, як стан здоров’я дівчинки стабілізувався, її перевели у відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених.

«На жаль, після розгляду українськими фахівцями історії хвороби Єви стало зрозуміло, що допомогти дитині в Україні неможливо. Адже для цього потрібні відповідні технології та засоби пластичної хірургії, чисельні операції й тривала реабілітація. Тож для Єви почали шукати відповідні клініки та фахівців закордоном. Але найголовніше, Єві потрібні нові батьки - люблячі та турботливі люди, які серйозно і затято будуть опікуватися дівчинкою. Знайти таких людей в Україні досить не просто. На жаль бути всиновленою закордон позачергово Єва не може. Адже діагноз дівчинки рідкісний, його немає в переліку захворювань, які дають право на усиновлення хворих дітей за кордон без дотримання строків перебування на обліку. Цей перелік визначено Наказом № 973 Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.2011», - підкреслює Микола Кулеба.

Наразі стан здоров’я дитини має середню тяжкість, а Міністерство охорони здоров’я обіцяє в короткий термін прийняти рішення стосовно питання з внесенням в перелік хвороби, яку має дівчинка.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0