Житомирська влада очікує пропозицій щодо сміттєпереробного заводу

2018-05-17, 16:26
  0     0

Вже є потенційні інвестори для будівництва сміттєпереробного заводу – три іноземні компанії. Розмістити завод планують на східній околиці Житомира – на вулиці Промисловій, або поблизу вулиці Параджанова, за адресою проїзд Складський, 20. Для того, щоб розробити технічну документацію на останню земельну ділянку, площа якої більше 5 га, її спочатку необхідно закріпити за територіальною громадою Житомира в особі міської ради. Дане питання розглядалось на позачерговій сесії міськради 17 травня.

«Адреса – вулиця Промислова, ми плануємо цю земельну ділянку під проект по сміттєпереробному заводу. Проїзд Складський, 20 – це іще одна земельна ділянка, орієнтовною площею 5-6 га, які ми плануємо оформити за міською радою. Ці дві ділянки ми будемо пропонувати інвесторам під сміттєпереробний завод. Вони відповідають усім вимогам: екологічним, зонам обмеженням і т.п. Яка ділянка більше підійде, на тій і будемо будувати сміттєпереробний завод», - повідомив Сергій Сухомлин.


В підсумку, депутати Житомирської міськради підтримали проект рішення про надання юридичним особам комунальної форми власності дозволів на розроблення документації із землеустрою.

Міський голова в кінці сесії детально розповів про пропозиції від інвесторів та яку відповідальність вони нестимуть за можливе недотримання термінів виконання угоди стосовно будівництва заводу.

«На даний час у нас є три пропозиції. Усі ці компанії протягом 10-14 днів готують нам комерційні пропозиції. Нам потрібно побачити, яка технологія, який буде вплив на середовище і найголовніше питання для нас – який буде тариф для міста від переробки цього сміття. Зараз є компанія «Віолія» - це відома французька компанія, у нас є пропозиція від італійської компанії, у нас є інвестиційна компанія з офісом у Лондоні та четвертий варіант – місто саме може побудувати цей завод. Якщо всі пропозиції і вартість переробки сміття буде занадто висока для мешканців міста та для бюджету, тоді ми будемо брати кредит і будувати цей завод за рахунок міста. Орієнтовна вартість заводу з глибокою переробкою сміття складає близько 9 млн євро, якщо ми додаємо складову біогазу – це ще 2 млн євро. Ми не будемо затягувати з цим питанням. Будівництво такого заводу відбувається у термінах до двох років, яке включає і повний проект по цьому заводу. Усім потенційним інвесторам ми виставляємо умову – банківська гарантія на 1-1,5 мільйони євро на термін здачі заводу в експлуатацію. Щоб не було такого, що підписали з кимось угоду, після цього рік пройшов і нічого не зроблено, а місто знову чекає нового інвестора. Це все для того, щоб додати відповідальності потенційним інвесторам», - прокоментував мер Житомира.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0