Житомирян просять зачекати з оформленням закордонного паспорта

2017-09-15, 12:11
  0     0


За повідомленням Житомир.info з посиланням на спеціаліста по зв'язках з громадськістю управління міграційної служби у Житомирській області Анатолія Шнайдера стало відомо, що міграційна служба радить почекати з оформленням закордонних паспортів, якщо в найближчий час ви не плануєте їхати за кордон.

«Попит на закордонні паспорти не зменшився, є затримки. Якщо люди не планують найближчим часом перетинати кордон, то краще трохи почекати та оформити паспорт пізніше в більш комфортних умовах», – повідомив Анатолій Шнайдер.

Всього з початку року в УДМС України в Житомирській області оформлено 60 тисяч закордонних паспортів. Це вдвічі більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Обласне управління міграційної служби переконує, що робить усе можливе, аби спростити процес оформлення документів для отримання біометричного паспорта.

«У біометричний паспорт для виїзду за кордон вмонтований чіп, на який в електронному вигляді заноситься інформація, скануються відбитки пальців, образ обличчя. Для його оформлення потрібні лише паспорт громадянина України і код. Ніяких копій чи сканів. У нас тут, щоб людям було зручніше, працює відділення «Ощадбанку». Люди одразу платять і отримують квитанцію. Номер квитанції потрібно вписати в анкету, яку людина має подати», – інформує посадовець.

Розрахувати вартість послуги та отримати квитанцію з реквізитами для оплати послуги з оформлення закордонного чи внутрішнього паспорта перед походом у ДМС можна й онлайн. Головне – правильно заповнити форму: обрати, який саме паспорт ви хочете отримати, в який термін, у якому відділенні.Якщо мова йде про паспорт для виїзду за кордон, то його можна оформити в будь-якому підрозділі ДМС. А от ID картку, внутрішній паспорт громадянина України, можна зробити тільки за місцем реєстрації.

Після одруження, коли людина змінює прізвище, то потрібно міняти обидва паспорти – внутрішній і закордонний. Одночасно це зробити не вийде.

«Для того, щоб замовити закордонний, на руках має бути внутрішній паспорт з новим прізвищем. Тобто, треба почекати, поки його виготовлять. Внутрішній ID паспорт громадянина України виготовляється «Поліграфкомбінат «Україна» впродовж 20 робочих днів. Після його отримання, можна звернутися у будь-який підрозділ ДМС для оформлення закордонного паспорта», – розповів Шнайдер.

Окрім того, в управлінні сподіваються, що найближчим часом жителі області зможуть скористатися послугою «Електронна черга».

«У Києві нам пообіцяли, що найближчим часом вона запрацює й у нас. Вона поки є у великих областях, таких як Київська, Дніпропетровська, Одеська, Львівська тощо», – каже Анатолій Шнайдер.Закордонний паспорт виготовляється у формі книжечки


ID-паспорт виготовляється у вигляді картки

Фото з сайту  Житомир.info


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Коментарів 0